21 května 2010

Předvolební

Bylo zajímavé sledovat, jak na Andělu vedle sebe stojí dva volební stánky - ČSSD a ODS. ČSSD ho měla větší, měla víc (a hezčích) hostesek, rozdávala zdarma růže a dokonce uvnitř ukazovala dva kandidáty - pana Křečka a ještě nějakého tmavovlasého elegána s oranžovou šálou.

V menším a skromnějším stánku ODS byli jenom dva lidé a rozdávali plakáty. Z davu důchodců, který ukázněně čekal na oranžové růže, k nim proto přešel maximálně každý třetí.

Průzkumy říkají, že volby dopadnou podobně a já k svému zděšení zjišťuju, že je mi to jedno. Nevěřím, že politikům jde o ideje, které hlásají. Není rozhodující, který lídr je mi sympatický a který ne, protože nikdo z nich stejně nebude mít odvahu udělat to, co bude skutečně potřebné.

Dojedeme na politickou korektnost a neochotu podívat se pravdě do očí. Možná ne letos, ale pokud se něco nezmění, tak v dohledné době určitě. Tisknutí peněz na placení dluhů totiž není žádné řešení.

Nechci zadlužovat svoje děti, budu proto volit stranu, která nyní nejseriózněji tvrdí, že chce hospodařit rozumně. Uvidíme jestli to dodrží.

A když ne? Budu pro příští volby hledat nějakou ještě serióznější. Jinou možnost stejně nemám.

Stejně všechny problémy světa vyřeší jednou jedině Pán Bůh.

Zato definitivně.

Žádné komentáře: